Virtuální recepce

 

*** ZMĚNY ORDINAČNÍ DOBY V PROSINCI ***

12.12.  CHIRURGIE NEORDINUJE !   

∴ 23.12. 2023 - 1.1. 2024 DOVOLENÁ

POZNÁMKA: určitě jste si všimli jisté pravidelnosti ve změně ordinační doby... -> každé SUDÉ ÚTERÝ sloužím v Lihomyšli, tudíž v Mýtě ordinovat v tu dobu nelze. 

 

 

OZNÁMENÍ

Vážení pacienti!

Vzhledem k neutichající, respektive rostoucí krizové situací v hrazení zdravotní péče u soukromých specialistů, budu nucena za některé úkony prováděné běžně v naší ambulanci účtovat doplatky za spotřebovaný materiál, lěčiva a pod.

Jsem jedna z mála, ne-li posledních, kdo to dosud nedělal, ale situace začíná být po neuvěřitelných 30-ti letech naší psedodemokratické a pseudokapitalistické existence neúnosná. Jak říká klasik, Jára Cimrman: "Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat..."

Jak říká můj velký lidský i profesní vzor,  profesor neurochirurgie, Vladimír Beneš: "...Ty čekáš, že řeknu, že medicína je poslání... je to práce jako každá jiná..."  A já si touhle prací vydělávám na živobytí, správu ambulance a modernizaci zařízení, v neposlední řadě platy zaměstnanců... 

Pokud budou dohodovací řízení se zdravotními pojišťovnami nadále dopadat v neprospěch nestátních zdravotnických zařízení, Sdružení ambulantních specialistů nám jednoznačně doporučuje na rok příští i léta budoucí NEPODEPISOVAT smlouvy se zdr. pojišťovnami. 

Je to prostě tristní... 

Zachovejte, prosím, klid. Neobávejte se toho, že od 1.1.2024 u mě budete všechno platit. Já smlouvy se ZP minimálně pro příští rok podepíši. Ale v budoucnu je nevyhnutelná spoluúčast pacienta při zdravotní péči, stát na to mít nebude...

Proto vás žádam, abyste vzali vzniklou situaci na vědomí a nosili s sebou hotovot. Zatím se bude jednat o maximálně stokorunové částky, jak jsem předběžně počítala.

 

Děkuji za pochopení a i přeze všechny nesnáze vám přeji pohodový Advent, veselé Vánoce a úspěšný vstup do roku 2024 !

KNT 

 

 

N O V I N K A 

Od 1/2023 má v  naší ambulanci detašované pracoviště fa PROTETIKA SLAVÍK, s.r.o., která se zabývá výrobou protéz, ortéz, ortopedických vložek na míru. 

St 8:00-10:00

kontakt.: protetika.slavik@seznam.cz

              www.protetikaslavik.cz

  

 

 

VĚNUJTE, PROSÍM, POZORNOST NĚKOLIKA ORGANIZAČNÍM VĚCEM... :

Poslední odpolední ordinační hodinu ošetřujeme  pouze akutní případy, případně pacienty po domluvě.

Pokud bude vyčerpána kapacita pracovní doby, bude poslední pacient přijat do čekárny 30-15 min. před koncem ordinačních hodin.

* PO + ČT, kdy jsme v ambulanci  dopoledne i odpoledne, provádíme malé výkony, na které se pacienti objednávají na určitou hodinu. Doba čekání se může prodloužit.

Pokud nevíte přesně, jaké jsou ordinační hodiny, a nemáte možnost internetu, Infocentrum vydalo brožury se seznamem všech ambulancí a jejich pracovní dobou.

I já se musím v medicíně celoživotně vzdělávat, takže čas od času musím navštívit odborné kongresy a semináře, nemůžu být tudíž na dvou místerch zároveň...  :-)

* V poslední době se nám tady rozmohl takový nešvar... Pacienti si vynucují péči po pracovní době, protože třeba ještě vyšetřujeme a ošetřujeme pacienty, kteří přišli v řádnou pravní dobu, a "když už jsme tady, tak je přece ošetříme..."

Tak pro upřesnění: Navštěvujete soukromé zdravotnické zařízení, které má povinnost ošetřit pacienta neprodleně pouze v bezprostředním ohrožení života. To, jistě uznáte, v 99% není.  Pokud se nenahlásíte sestře včas, může se stát, že už vás neošetříme. I my jsme jenom lidé a máme svoje soukromé životy. Milujeme medicínu a děláme ji, jak nejlépe dovedeme dle svých možností. Nejsem typ člověka, který se považuje za něco víc, když má vystudovanou medicínu, a nikdy jsem se titulem neoháněla. Ale čeho je moc, toho je příliš... Už mi je taky přes 40 a nenechám si , s prominutím, víte co,  **** na hlavu.

Děkuji za pochopení !

KNT

 

Poplatek za vypálení snímků na CD je 50 Kč,-.

 

Od 1.8.2017 vám poskytneme v prostorách našeho zdravotnického subjektu i kompletní UZ diagnostiku, kterou zabezpečí druhoatestavaná zkušená lékařka MUDr.Hana Tobkvá.

Dále zde naleznete ordinaci ortopedie, rehabilitace, logopedie, gynekologie.  V podkroví sídlí kanclář a učebny Autoškoly Podorlicko.