V naší ordinace máme nově dentální hygienu ve středu od 15 - 20 hodin  a  čtvrtek 8 - 13 hodin.

Cena Dentální hygieny je 1 500,-

 

Nepřijímáme nové pacienty!

 

Pohotovost od 19 hod. do 7.hod., soboty, neděle, svátky Spálená, Praha 1

 

 

___

Jsme sponzory klubu Stonožka Ostrava a Čmeláček Ostrava.

______

Nově provádíme také ošetření Ozonem.

Léčba ozonem je dalším novým trendem preventivní stomatologie. Předností ozonu je vynikající dezinfekční účinek, který velice efektivně ničí bakterie, viry, kvasinky a spory. Využití ozonu ve stomatologii je poměrně široké – naši stomatologové ho používají především na neinvazivní léčbu počátečních kazů, dále při ošetření citlivých zubních krčků a také k léčbě oparů a aftů. Ozon aplikujeme pomocí přístroje HealOzon.

Indikacemi k aplikaci ozonu ve stomatologii jsou: Profylaxe a prevence zubního kazu (dezinfekce hlubokých fisur a jamek) Sterilizace kořenových kanálků v endodoncii Patologické procesy měkkých tkání dutiny ústní: herpes, afty, gingivitida Zánětlivé procesy v zubním lůžku po extrakci (vytržení)zubu Ošetření kazu bez vrtání Zejména ošetření počátečního zubního kazu bez vrtání a plomby, beze strachu a hlavně bez bolesti je poměrně převratnou technologií, která je vhodná pro děti i dospělé, a klienti ji nadšeně vítají. Její použití je však omezeno stadiem kazu – u pokročilejších zubních kazů se invazivnímu řešení bohužel vyhnout nelze. Po ošetření HealOzonem musí následovat důkladná domácí péče o chrup, která by měla zajistit, že vydezinfikované počínající zubní kazy se dále nerozvinou. Hlavní výhody použití HealOzonu v terapii kazů: Odpadá nutnost aplikovat anestezii. Jedná se o bezbolestné ošetření. Podstoupíte ošetření bez vrtání. Maximální doba aplikace je 60 sekund/zub. Nejsou žádné symptomy po léčbě.

Proč právě ozon? Ozon (O3) je plyn se specifickým zápachem, který je přítomen v malém množství v ovzduší. Jeho specifickou vůni cítíme především po bouřce, kdy jeho obsah v ovzduší stoupne. Ozon rozrušuje povrch neboli membránu bakteriální buňky, což má za následek její usmrcení. Aplikace ozonu po dobu 20 sekund dokáže úplně deaktivovat 99, 9 % mikroorganismů vyvolávajících nejrozšířenější onemocnění dutiny ústní – zubní kaz.

Jak to funguje? Chemickou reakcí je v přístroji kyslík ze vzduchu přeměněn na ozon. Ozon se následně aplikuje pomocí silikonového obalu. Silikonové obaly mají různé formy a velikost pro dokonalé upnutí na různých zubech a zubních površích. Během léčby se pak dovnitř obalu vpouští ozon na postižené místo. Poté se aplikuje ustalovač pH pro vyrovnání pH v ústech a remineralizaci tvrdých zubních tkání.

_____________

Nově provádíme preventivní vyšetření pomocí přístroje diagnocam.

Možnost vyšetření laserovou kamerou.

 _____________

Nové pacienty již nemůžeme přijímat do trvalé péče, pouze na dentální hygienu.

Děkuji za pochopení, Dr. Zuzana Kysilková