Ústní vody v péči o dutinu ústní

Ústní vody v péči o dutinu ústní

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, minimálně 2 x denně po dobu minimálně 3 minut. Důležitá je volba správného kartáčku, mezizubních pomůcek a samozřejmě kvalitní zubní pasty. Správnou techniku pacienty naučí zubní lékař, nebo dentální hygienista. Můžeme si tedy říci, proč ještě používat ústní vodu. Jenže i ústní voda, stejně jako již zmíněné pomůcky ústní hygieny, nám může v mnohém pomoci. Chceme-li mít jistotu, že jsme pro svou dutinu ústní udělali maximum, pak k výplachům úst po vyčištění zubů použijeme ústní vodu.Po kvalitní ústní vodě sáhneme také, když máme záněty ústní sliznice, nebo potřebujeme osvěžit dech.  Ústní vody s rostlinnými extrakty mají výborné protizánětlivé a rovněž desinfekční účinky. Jsou tedy vhodné u pacientů s gingivitidou (zánětem dásní) a parodontitídou (parodontózou), rovněž u pacientů po chirurgických zákrocích, u pacientů se snímacími náhrady, nebo fixními rovnátky může ústní voda pomoci.Po bylinné ústní vodě rovněž můžeme sáhnout při nachlazení, nebo při jiném onemocnění horních cest dýchacích, kdy obvykle je postižena i ústní dutina a hltan.

 

Léčba a péče gingivitid (zánětu dásní) a porodontitid (parodontózy) pomocí aplikace ústních vod a dalších preparátů – roztoků, speciálních gelů a zubních past (s antimikrobiálními látkami)

Ústní vody s chlorhexidinem

  • velmi účinně pomáhají redukovat mikrobiální biofilm, hlavně u akutní fáze gingivitid

Bylinné ústní vody s obsahem bylinných extraktů a silic

  • rovněž velmi účinně pomáhají redukovat mikrobiální biofilm, jsou vhodné pro dlouhodobé používání a s rostoucí délkou aplikace roste i účinnost ve srovnání s Chlorhexidinem, při používání delším jak 6 měsíců je prokázaná vyšší účinnost bylinných silic než u chlorhexidinu

 

Bylinné ústní vody bez zbytečné chemie

HERBADENT ® bylinná ústní voda 250 ml – koncentrát pro přípravu 2 litrů

a

HERBADENT ® bylinná ústní voda 400 ml připravená k okamžitému použití

  • doporučuje se při krvácení dásní
  • snižuje riziko zánětů dásní, parodontózy a dalších zánětů v dutině ústní (např. afty)
  • předchází vzniku zubního plaku
  • pomáhá proti zápachu z úst
  • vhodné kloktadlo pro celkovou dezinfekci dutiny ústní rovněž i při nachlazení nebo i v chřipkovém období

 

test